Zbirka poveznica u kategorijama: e-katalozi knjižnica, priručnici, Hrvatska, društvo, filozofija, vjerovanja, običaji, povijest, odgoj i obrazovanje, prirodoslovlje, zdravlje, inženjerstvo i tehnika, računarstvo i internet, kultura, umjetnost, sport, mediji, jezik, književnost, razonoda i hobiji, svijet, feminizam.
Preporuke mrežnih stranica za djecu i roditelje, CD-ROM-ova za djecu i mladež, zvučnih knjiga za djecu, kvalitetnih stripova te preporučene liste knjiga.
Digitalizirana građu Akademijinih istraživačkih i muzejsko-galerijskih jedinica te Akademijine Knjižnice, trenutno uključuje: knjige, časopise, kazališne cedulje, mikrofilmove, rukopise, fotografije, sadrene odljeve, medalje i plakete, umjetničke slike, arhitektonske nacrte.
Digitalna knjižnica koja osigurava besplatan pristup digitaliziranim rukopisima, rijetkim knjigama, kartama, fotografijama i drugim važnim kulturnim dokumentima iz svih zemalja i kultura.
Dnevne vijesti, baza knjiga, preporuke, kritike, kolumne, natječaji, najave književnih događanja s temom knjige i književnosti.
Zbirka preko 46.000 besplatnih elektroničkih knjiga, audio zapisa i glazbenih nota, uglavnom zapadnjačke kulture. U projektu Gutenberg, osim romana, poezije, kratkih priča i drame, nalaze se i kuharice, stručni radovi i slično.
Središnji portal koji na jednom mjestu okuplja hrvatske znanstvene i stručne časopise koji nude otvoreni pristup cjelovitim radovima ili minimalno bibliografskim podacima i sažecima svojih radova.
Nacionalni projekt digitalizacije arhivske, knjižnične i muzejske građe kojim se želi potaknuti stvaranje novog digitalnog sadržaja, poboljšati njegovu dostupnost i vidljivost te promicati sustavan i ujednačen pristup digitalizaciji građe u kulturnim ustanovama.
Zbirka poveznica na referentne izvore u potkategorijama: adresari i imenici, atlasi i karte, enciklopedije, kalkultori i konverteri, periodni sustav elemenata, rječnici, almanasi, biografije, kalendari, kratice, priručnici, standardi i patenti.
U CROSBI bibliografiji pohranjeni su podaci o znanstvenim radovima, autorskim i uredničkim knjigama, poglavljima u knjigama, udžbenicima i skriptama hrvatskih znanstvenika.
Zbirka cjelovitih djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire, ali i šire, besplatno su dostupna učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima.
Arhiva knjiga i časopisa, dostupnih za čitanje u elektroničkom formatu svim članovima obrazovne, akademske i istraživačke zajednice - učenicima, nastavnicima, studentima, profesorima i znanstvenicima.
Platoforma za slobodno pretraživanje i direktni pristup 2 milijuna digitalnih objekata (filmova, fotografija, slika, karata, rukopisa, knjiga, novina i arhivskih zapisa) različitih digitalnih knjižnica te njihovim odgovarajućim metapodacima kao i podacima o autorskim pravima uz poveznicu prema mrežnom mjestu originalnog digitalnog objekta.
Neprofitna organizacija koja se bavi održavanjem on-line knjižnice i arhive mrežnih i multimedijalnih sredstava (preslike internetskih stranica, programa, filmova, tekstova, glazbe i zvučnih snimaka). Sve zbirke su raspoložive za korištenje bez ikakve novčane naknade.
Omogućava mrežni pristup komercijalnim bibliografskim bazama podataka te onima u slobodnom pristupu za sve članove znanstvene i akademske zajednice u Republici Hrvatskoj. Trenutačno je osiguran pristup na više od 63 baze podataka sa 25.000 stručnih časopisa iz svih područja znanja i vještina.
Okuplja strukturirane podatke o hrvatskim znanstvenicima. Trenutno se u ovoj bazi podataka nalaze detaljne informacije o više od 7.000 hrvatskih znanstvenika, te osnovne informacije o više od 20.000 hrvatskih znanstvenika.